Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  Gelecekte Bir Gün Gelecek - Kulpunay Abdıcaparova

         İnsan bu dünyaya geldikten sonra yalnızca ileri adım atmalı. Vaktini boşa getirmemeli. Bu dünyaya gelen herkesten sadece iyilikleri beklerler. İyiliğe ulaşmak için amaç olmalı. Amaç ise yalnızca ileriye ulaştırır. Bunları anlayan insan gelecekte yaşamak ister. Ama herkes böyle düşünmez. Geçmişte yaşamak isteyenler de vardır. Geçmişte olan olayları hatırlar. O zamanlara dönmek isterler. Ben ise onlara katılmıyorum. Gelecekte yaşamak istiyorum. İlkokuldayken lise öğrencisi olmak istiyordum. Lisedeyken ne zaman üniversite öğrencisi olacağım diyordum. Üniversiteyi kazandıktan sonra başarılı olarak mezun olmak istiyorum. İnsan her zaman daha iyisini ister. Ben de böyle durmayıp planlı, hedefli yaşamak isterim.

        İnsanlar özellikle de kadınlar yaşlanmaktan korkuyorlar. Bazıları ise yüz elli, iki yüz yaşına kadar yaşamak isterler. Bence bu doru değil. Çünkü insan o yaşa gelince yalnız kalması ihtimal.  Yakınlardan ayrılmak çok zordur. İnsan yakınları için yaşıyor. Onları düşünmeden yaşarsa bencil olur. Her bir insan ümitle çocuk büyütüyordur. Büyüyen çocuk anne babasının ümidini gerçekleştirmeyi  düşünmeden geçmişte çocuk gibi yaşamak isterse iyi olmaz. O zaman anne babasının ümidini söndürmüş olur. Bir kimsenün  ümidini kırmak çok kötü. Ümitle yaşamak ve birisine ümit vermek çok güzeldir.

          Bence genelikle bir nedenle ağır hastalığa yakalanan kişi geçmişye yaşamak istiyor. O güne kadar geçirdiği yaşamını anıyor.bunun için hiç kimse kötü bir olaya rast gelmesin ve hastalanmasını istiyorum.

         Gelecekte yaşarsak dünya da gelişir. Araştırmacılar çok şeyleri ortaya çıkarırlar. Dünyanın sırlarını öğreneceğiz. Ülkemizide geliştirmeye imkanımız olur. İmkan ise bir defa gelir. Onu kaybetmemeliyiz.

  Yazan: Kulpunay Abdıcaparova

  Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi

  Okuman:Recep Yürümez

  Konu:Geçmişte mi gelecekte mi yaşamak istersiniz? Niçin?

  Yorumlar   
  -3 # herhangibiri* 25-04-2014 13:52
  çok saol gerçekten çok işime yaradı teşekkür ederim :D
  :-) ;-)
  Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
  -2 # medina 14-11-2014 11:06
  cook guzel ellerinize saglik :-)
  Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
  0 # beğennm 26-02-2015 16:14
  :lol: :lol: :-) :-) :-) :-) :-) ;-) ;-) ;-) ;-) güzel olmuş ama benimki daha iyi
  Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla