Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  Benim Hayalim - Kayratbek KANIBEKOV

            Benim geleceğe yönelik hayalim çok. Allah izin verirse ilk başta 25 Kasım'daki ilk sınavımı vereceğim. Sonra 1 Şubat'ta başlayacak olan tatili çok iyi geçireceğim. Bır yıl sonra Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinin hazırlık sınıfını bitireceğim. Sonbaharın Eylül ayında 1. sınıfa başlayacağım.

            Üniversitedeki birinci, ikinci ve üçüncü sınıftaki derslerimi çok çalışacağım. Sonra bir spor merkezine gideceğim ve orada spor yapacağım. Okuldan mezun olduktan sonra Türkiye'ye gideceğim. Orada bir yıl okuyacağım, Türkçe pratik ve staj yapacağım. Ondan sonra Türkiye'de yüksel lisans yapacağım ve diplomasını alacağım. Diplomamı aldıktan sonra kendi yurduma döneceğim. Çünkü benim ülkem büyük bir ülke. Ülkemin havası temiz ve insanları çok çalışkandır. Ülkeme geldikten sonra kendi kasabama gideceğim. Orada annemle görüşeceğim. Sonra sınıf arkadaşlarımla bir lokantaya gidip onlara ziyafet vereceğim ve onlara Türkiye'de yaşadıklarımı anlatacağım.

            Bir ay sonra askere gideceğim ve vatan borcumu ödeyeceğim. Askerliğimi bitirip askerlik belgesini gururla alacağım.

            Yedi yıl sonra köylü bir kızla tanışacağım ve inşaallah onunla evleneceğim. Bence, köylü kızlar akıllı, hareketli, çalışkan ve çok güzel olurlar. Bu yüzden köylü bir kızla evleneceğim. Başka bir sebebi ise annem de köylü kızları seviyor. Sonra annemi de eşimi de alıp Türkiye'ye gideceğim ve orada bir bankada çalışağım. Orada beş yıl kalacağım. Sonra ailemi de alıp tekrar Kırgızistan'a döneceğim ve ailemle mutlu ve huzurlu bir hayat süreceğim.

  10.11.2009
  Kayratbek KANIBEKOV
  (Türkçe öğreniminde 3. ay)
  Okutman: Burhanettin ÇAKICI

  Yorumlar   
  -2 # Guest 22-05-2013 11:28
  bu site çoçuklar için hem egitici hem sınavlar için hazırlık bilmem ama bizim sınavlarımızda kompozisyon yazma da var artık ben bu siteyi hep ziyaret ederim.
  Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.