Benim En Mükemmel Yaz Tatilim - Begimay Cumaşova

       Yaz tatilinde herkes dinleniyor. Bazı insanlar kendi şehrinde kalıyor, bazıları yurt dışına gidiyor. Her insan hiç olmazsa yılda bir defa dinlenmeli, problemlerini unutmalı, çünkü sıhhat için yararlı.

       Bu yıl ben okuldan mezun oldum. Haziranda okulda beş sınavım vardı, Allah’a şükür iyi geçti. 23 Haziranda mezuniyet gecesi oldu. Bütün gece dans ettik, şarkı söyledik, oyun oynadık. Öğretmenlerimiz bizi tebrik ettiler. Bizim mezuniyet gecemiz böylece geçti.

       Sonra benim en zor günlerim başladı. Ben üniversiteyi kazanmak için sınavlara hazırlanmaya başladım. Temmuz ayı benim için çok zor oldu, çok sınav oldu. Ben Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesin kazanmak istedim  ve kazandım. Ben çok sevindim. Beni tebrik etmek için çok misafir geldi.

       Yazın Amerika’dan ve Kore’den gönüllüler geldiler. Onlar bize kendi ülkelerinden bahsettiler. Biz onlarla Ala-Arça’ya gittik. Ala-Arça harika bir yerdir.  Ala-Arça’yı çok beğendim. Bizim yabancı arkadaşlarımız Bişkek’te bir ay kaldılar. Bu sürede biz onlarla arkadaş olduk. Şimdi onlarla mektuplaşıyoruz.

     Her yaz ben fevkalade bir şeyi bekliyorum. Ve Ağustos ayı benim için gerçekten fevkalade oldu. Benim ağabeyim beş yıldan beri Londra’da yaşıyor, onun adı Rustam. Rustam bizim ailemizi Londra’ya davet etti. Ben,annem, babam, kız kardeşim Londra’ya gittik. Ben ilk defa yurt dışına gittiğim için çok heyecanlandım. Ağabeyim bütün Londra’yı gezdirdi. Orada büyük bir kulede bir saat var, ona Big Ben diyorlar.

     Bir gün mağazadan çıkıp giderken ben bir insanı gördüm, onu görünce az daha bayılıyordum, çünkü o insan benim en sevdiğim aktördü, onun adı Şahruh Han. Onunla fotoğraf çektim ve onun el yazısını aldım. Tam o zaman ben uyandım... Bu sadece  benim rüyamdı, maalesef.

      Her insan hayal kuruyor. Ben her zaman hayal kuruyorum. Gelecekte benim hayallerim gerçekleşeceğine inanıyorum. Belki gelecek yaz tatilimde ben gerçekten Londra’ya gideceğim ve Şahruh Han’ı göreceyim. İnşallah                 

Yazan:Begimay Cumaşova

Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi

Okuman:Recep Yürümez

Konu:Yaz tatilinizi anlatınız  

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR