Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  Gençlerin Problemleri - Vladimir Gornastalev

            Gençler şehrimizin, ülkemizin, dünyamızın geleceği. Başka insanlar gibi gençler de okuyorlar, çalışıyorlar, seviyorlar, nefret ediyorlar, hata yapıyorlar ve onlar da problem yaşıyorlar. Ama onların hayatı, yaşlı insanların hayatından biraz farklı. Bu fark çok büyük değil, ama önemli. Ben de bir gencim, undan dolayı şimdiki gençlerin hayatı nasıl geçiyor, onlar ne yapıyorlar çok iyi biliyorum.

            Ben, şimdiki gençleri ikiye ayırıyorum: Olumlu ve olumsuz gençler.

            Olumlu gençler iyi okuyorlar, iyi çalışıyorlar, hiçbir şeye ve hiç kimseye zarar vermiyorlar. Onlar her zaman mutlu yaşıyorlar. Onların problemleri paranın yetersizliği. Olumsuz gençler ise... Onlar da okuyorlar, çalışıyorlar. Ama çok kötü ve az. Onlar hiçbir şey yapmak istemiyorlar. Annemiz ve babamız her zaman bizimle olacaklar ve ne de olsa yardım edecekler diye düşünüyorlar. Onlar, benim gibi olumlu gençlere problem çıkarıyorlar. Bunun için onlardan nefret ediyorum. Kötü şeylerin sebebi her zaman onlar oluyor.

            Bence gençlerin en başlıca problemi onların belirsizliği, kararsızlığı ve temel amaçlarının olmaması. Bu problem dünyamız kadar yaşlı. Yani dünya var olalı bu problem var.

            Fakat uyuşturucu, alkol, talih oyunları, bunlar sadece gençlerin problemleri değil bütün insanların ve insanlığın problemleri.

  18.12.2008

  Vladimir Gornastalev

  (Türkçe öğreniminde 3. ay)

  Okutman: Kerim Sarıgül

   

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.