Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  beyazlığını yitiren hayat...

  Yeni bir dünya çağrıştırır beyaz .Barışın dostluğun olduğu bir dünya. Beyaza baktığımızda görürüz masumiyeti   hayatın sadeliğini ve berraklığını. Bütün renkler beyazın içindedir:

  Mavinin rahatlığı, kırmızının sempatikliği, pembenin ise güzelliği, kimbilir belkide beyazın sayesinde oluşmuştur.  Bu anlamlı renklerin hepsi. Fakat ne yazık ki beyaz yavaş yavaş tükeniyor. Beyazın yerini biz cahil insanlar yüzünden genellikle ya siyah yada gri alıyor. Ağladığımızda akan gözyaşımız, rahatlamak istediğimizde baktığımız gökyüzündeki yıldızlar da olan beyaz bize artık sadece elveda diyebiliyor. Bütün renklerin anası olan beyaz sanki diğer renklere benim yerimi siz alın diyor, diriliğini kaybediyor. Belki de dünyamız beyaz rengini istemiyor ya da belki insanların iç siyahlığı beyazı yok ediyor.

  Siteye Ekleyen: Busenur Tuncel

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.