Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  Anneme Mektup - Ayçürök Davlyanova

           Sevgili Anneciğim
           Merhaba. Benim güzel annem. Ben sizi çok özledim. Nasılsınız? İyi misiniz?  Ne haber? Babam, ablam, erkek kardeşlerim iyiler mi? Köydekiler ve kardeşlerim iyiler mi? 
  Ben iyiyim. Ben güzel günler geçiriyorum. Çünkü Bişkek güzel. Şehirde insanlar kalabalık. Bişkek’te güzel yerler çok. Bu yerdeki insanlar Rusça konuşuyor, ben Rusça’yı çok bilmiyorum, ama Ruslar ile biraz konuşuyorum. Bişkek’te hava soğuk. Güzel yerlerden biri Cal semti. Ben burada yurtta kaldım. Yurtta her bir şey güzel. Yurdun altında güzel çiçekler, spor sahası var. Ben beşinci katta, 53 numaralı odada beş kız ile yaşıyorum. Onlar ile güzel günler geçiriyoruz. Onlar güzel kızlar.
           Ben üniversitede Türkçe öğreniyorum. Derslerim iyi. Üniversite yurttan biraz uzak. Bunun için ben üniversiteye servis ile gidiyorum.
           Babam ve ablam, erkek kardeşlerimi çok özledim. Onlara selam.
           Ben sizden uzaktayım. Onun için ben sizi çok çok sevdiğimi, çok özlediğimi anladım. Bize 20 Eylülde öğrenci kimlikleri verildi. Ben mutluydum. Çünkü ben Manas üniversitesinin öğrencisi oldum. Ama biraz mutsuzdum. Çünkü siz yanımda olduğunuzda, ben çok mutlu oluyordum.
  Biz hafta sonları güzel yerleri, parkları geziyoruz. Bu gezilel sayesinde hem yeni yerler görüyorum, hem de yeni arkadaşlar ediniyorum.
    Bizim25 Kasımda sınavımız oluyor. Ben sınava hazırlanıyorum. 
  Siz ne yapıyorsunuz? Köydekileri çok özledim. Küçük erkek kardeşimi çok çok özledim. Köyde hava nasıl?
  Şehire ne zaman geliyorsunuz? Sizi çok bekliyorum.

  Kızınız Ayçürek.
   

   

  Adı Soyadı: Ayçürök Davlyanova
  (Kırgızistan TürkiyeManas Üniversitesi)

  Okutman: Mustafa Said Arslan

  Türkçe öğreniminde 2.ay

   


   
  Yorumlar   
  +4 # buket 13-03-2014 14:03
  :roll: çook güzel teşekkür edetim :P :-)
  Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
  -2 # ece aymelek 15-12-2014 18:49
  iyi ama bazı yanlisliklar var hemde bussuru :-|
  Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla