Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  YAZ

  (Hem ... hem bağlacı, ne... ne bağlacı, geniş zaman, -mak fiil adı eki)

  YAZ

  ilkbaharın son günlerinde insanlar neşeli, mutlu ve heyecanlı bir bi­çimde yazı beklerler. Yaz havasının temiz ve sıcak kokusunu özleyip sanki yeniden doğarlar, insanlar için her yaz bir başka neşe, bir başka mutluluk kaynağıdır. Bunun için yazın bitmesini hiç istemezler. Yazla beraber hem tabiat canlanır, çiçekler açar, hayvanlar kış uykusundan uyanır hem de in­sanlar başka bir sevinç ve heyecanla sanki yeniden doğarlar.

  Kış boyunca insanlar dışarıda ne istedikleri gibi gezerler, eğlenirler ne de evlerinde sıcak ve mutlu bir biçimde otururlar, çünkü kış demek öğren­ciler için okul demek, ödev demek; çalışanlar için ise iş demek, ama yaz öyle mi? ... Yaz, tatil demek, aşk demek, heyecan, hareket demek.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.