Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  BiLiM KURGU

   (Geniş zaman, ki bağlacı, tanılayan durumu)   

  BiLiM KURGU

  Bilim kurgu XX. yüzyılda ortaya çıktı. Bu bir edebiyat ve sinema türü­dür. Bilim buluşlarının, teknolojik gelişmelerin gelecekteki olayların ve toplum değişmelerinin insanlar üzerindeki etkilerim araştırır.

  Bilim kurgu filmleri her zaman hayallere dayanır. Bu filmlere örnek: Yıldızlar Savaşı, Zamanda Yolculuk, Maymunlar Gezegeni vb. ...

  Bazı filmler bize geleceği çok kötü bir biçimde anlatır. Bazı filmlerde uzay yaratıkları dünyaya gelir. Kimi uzaylılar iyidir, kimileri de dünyayı ele geçirmek isterler.

  Bu filmler insanları fantastik görüntülerle etkiler. Modern insanı, bu fantezi, korkutup gelecek konusunda tedirgin eder. Çünkü insanın zekâsı, hayalleri gerçeğe dönüştürmektedir.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.