Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

    çalıştırma

    Definition
    Bir öğrenciye deneyimli ve yetkili bir meslek uzmanı tarafından rehberlik, danışmanlık veya gözetim sunmaya yönelik her türlü faaliyettir. Çalıştırıcı (okulda, eğitim merkezlerinde veya iş başında) öğrenme süreci boyunca öğrenciyi destekler.
    Comments
    çalıştırma çeşitli faaliyetleri kapsar: akademik konular (eğitim başarısının iyileştirilmesi); kariyer (okuldan işe geçişin kolaylaştırılması); kişisel gelişim (öğrencilerin akıllı seçimler yapmaya teşvik edilmesi).
    Source
    Cedefop, 2004.
    Related verb(s)
    öğrenme yardımcısı, yol gösterme
    Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
    © 2021 Tüm hakları saklıdır.