Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  bireysel öğrenim hesabı

  Definition
  Yetişkinlerin öğrenmeye erişimini teşvik etmeye yönelik bir kamusal teşvik sistemidir – örneğin hali hazırda kamusal olarak finanse edilen eğitim veya mesleki eğitimden faydalanmayanlar için.
  Comments
  bireysel öğrenim hesapları, öğrencilerin tercih ettikleri kurumlarda harcayabilecekleri para veya zaman olarak ifade edilen bir destek sağlayarak, profesyonel gelişim ve kişisel gelişime katılımın artırılmasını amaçlar.
  Source
  Cedefop.
  Related verb(s)
  yaşam boyu öğrenme, açık öğrenme
  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.