Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  Avrupa kredi toplama ve transfer sistemi (ECTS)

  Definition
  Bir yüksek öğretim programını, bileşenlerine (modüller, kurslar, seviye tespit, tez çalışmaları, vs.) kredi ekleyerek tanımlamanın sistematik bir yoludur ve aşağıdakileri hedefler: öğrenim programlarının yerli ve yabancı tüm öğrenciler için okunması ve karşılaştırılmasını kolaylaştırmak; öğrencilerin hareketliliğinin ve örgün, yaygın ve resmi olmayan öğrenmenin tanınmasını teşvik etmek; üniversitelerin öğretim programlarını düzenlemelerine ve gözden geçirmelerine yardımcı olmak.
  Comments
  ECTS, bir programın hedeflerine erişmek için gereken, edinilecek öğrenme sonuçları olarak belirlenen öğrenci işyüküne dayanır. Avrupa’da tam zamanlı bir öğretim programının öğrenci işyükü çoğu durumda yılda 1.500-1.800 saate karşılık gelmekte olup söz konusu durumlarda bir kredi yaklaşık 25 ila 30 mesai saatine denk gelir. Başka öğrenme ortamlarında benzer öğrenme sonuçları gösteren kişiler derece veren organlardan tanınma ve kredi (muafiyet) elde edebilir.
  Source
  Avrupa Komisyonu, 2004’e dayanmaktadır.
  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.