Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  Yabancılar İçin Türkçe Yeterlik Sınavları

  Gazi Üniversitesi TÖMER yabancılara Türkçe öğretimi alanındaki yayınlarına bir yenisini daha ekledi: “Türkçe Yeterlik Sınavları”. Türkiye’de öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerin Türkçe anlama düzeylerini ölçmek üzere hazırlanan ve 12 sınavdan oluşan set, bu alanda basılan ilk yayın olma özelliğini taşımaktadır. Söz konusu yeterlik sınavları yabancı öğrencilerin Türkiye’de bir yükseköğretim kurumunda okumaya hak kazanabilmek için girdikleri “Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı”(YÖS) ile “Türk Cumhuriyetleri ile Türk ve Akraba Toplulukları Sınavı”(TCS)’na yönelik olarak hazırlanmıştır. Türkçe okuma-anlama, kelime bilgisi, gündelik konuşma kalıpları, temel yazım ve dil bilgisi kurallarının edinilme düzeylerini ölçen bu sette tamamı özgün, toplam 720 soru yer almaktadır. Her biri 60 soruluk testleri içeren ve ayrı kitapçıklardan oluşan 12 sınavlık bu set, yabancı öğrencilere girecekleri sınav öncesinde kendi Türkçe düzeylerini ölçme imkânı tanımaktadır. Söz konusu sette bütün kitapçıklarda yer alan soruların cevap anahtarları da bulunmaktadır.
  “Yabancılar İçin Türkçe Yeterlik Sınavları” Gazi Üniversitesi TÖMER’in daha önce yayımlamış olduğu temel ders kitaplarının ve İnteraktif Türkçe Öğretim CD’lerinin paralelinde hazırlanmış olup alanında büyük bir boşluğu doldurmaktadır.
     
  Kitabı kullanan değerli Türkçe dostlarının kitap hakkındaki yorumlarını bekliyoruz...

  Yorumlar   
  +3 # MEHman 17-01-2012 23:09
  ben azerbayjanda yasiyorum bu kitabi nasil elde etmek olar
  Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.