Anadil Türkçe - A1, A2, B1, B2, C1, C2

Anadil Türkçe - A1, A2, B1, B2, C1, C2

DİLEDİĞİNİZ YERDEN, DİLEDİĞİNİZ ZAMAN EĞLENEREK TÜRKÇE ÖĞRENİN…

Kimler için hazırlandı?

  • Türkçe öğrenmek isteyen yabancılar için
  • Dünyanın dört bir tarafına göç etmiş Türkler için
  • Türkiye'de bulunan mülteciler için
Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanan Ana-Dil Türkçe öğrenme ortamı ile her yıl Türkiye'ye öğrenim görmek amacıyla gelen yaklaşık 90 bin yabancı uyruklu öğrenciye, Türkiye'de bulunan ve eğitim için bütçe ayıramayacak durumda olan yaklaşık 3 milyon mülteciye ve tüm bunlara ek olarak Türk devletlerinde yaşayan bireylere, Türkiye'den Dünyanın dört bir tarafına göç etmiş Türklere, Türk dilini ve kültürünü öğrenmek isteyen tüm Dünya vatandaşlarına günümüz öğretim teknolojilerini kullanarak yer ve zamandan bağımsız olarak, kendi öğrenme hızlarında, eğlenerek uzaktan Türkçe öğrenme fırsatı sunulmaktadır.
 
 
 
Değerli kullanıcılarımız,
ANA-DİL Türkçe artık yeni adresinde. Aşağıdaki adımları izleyerek sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.
1. http://acik.anadolu.edu.tr adresini tıklayın veya adresi kopyalayarak tarayıcınızın arama satırına yapıştırın.
2. “Oturum Aç” sekmesine tıklayın.
3. “Google” hesabınız ile sisteme giriş yapın.

4. “ANADİL” sekmesine tıklayın.
5. Seviyenize uygun dersi seçerek Türkçe öğrenmeye başlayın.
6. “Derse Kayıt Ol” sekmesine tıklayarak dersin içeriğini görebilirsiniz.

Dear users,
ANA-DİL Türkçe is now on the new web site. You can start using the system by following the steps below.
1. Click on http://acik.anadolu.edu.tr, or copy the URL and paste it into your browser.
2. Click on “Oturum Aç”.
3. Sign in with “Google”.

4. Click on “ANADİL”.
5. Choose the appropriate course for your language level and start learning Turkish.
6. Click on “Derse Kayıt Ol” to see the course content.
 

Türkçe A1 - Öğrenmeye Başla


Ana–Dil Türkçe, gerçek hayattan konuları içeren temalar çerçevesinde tasarlanmış modülleriyle öğrenenlerin kendi hızlarında, eğlenerek Türkçe öğrenmelerini sağlayan bir e-öğrenme ortamıdır. Herkes tarafından kullanılabilecek sade ve basit bir arayüzle tasarlanmış bu programın amacı, sizlere Türkçeyi öğretmek ve Türkçeyi bir iletişim dili olarak iş, eğitim ve günlük yaşamınızda kullanabilecek düzeye erişmenizi sağlamaktır. Sistemde İngilizce, Arapça ve Rusça dil desteği de bulunmaktadır. Türkçeyi öğrenmeye başlayacağınız A1 düzeyinde günlük yaşamınızda “selamlaşma, tanışma, hatır sorma, meslekleri söyleme, sayıları söyleme, alışveriş yapma, hava durumu ve mevsimleri hakkında konuşma, yemek yeme, tedavi olma, kutlama ve tebrik etme” gibi etkinliklerde kullanabileceğiniz dil becerileri kazandırılacaktır.
 

Türkçe A2 - Öğrenmeye Başla


Ana–Dil Türkçe, gerçek hayattan konuları içeren temalar çerçevesinde tasarlanmış modülleriyle öğrenenlerin kendi hızlarında, eğlenerek Türkçe öğrenmelerini sağlayan bir e-öğrenme ortamıdır. Herkes tarafından kullanılabilecek sade ve basit bir arayüzle tasarlanmış bu programın amacı, sizlere Türkçeyi öğretmek ve Türkçeyi bir iletişim dili olarak iş, eğitim ve günlük yaşamınızda kullanabilecek düzeye erişmenizi sağlamaktır. Sistemde İngilizce, Arapça ve Rusça dil desteği de bulunmaktadır. Temel düzeyde ihtiyaç duyabileceğiniz ve günlük yaşamda kullanabileceğiniz “aile ve akraba adlarını söyleme, spor ile ilgili kavramları ifade etme, boş zaman ve hobilerinizi tanımlama, sosyal çevre ve arkadaş iletişimi kurma, mevsimlere göre ayları sıralama” gibi dil becerileri bu düzeyde kazandırılacaktır.
 

Türkçe B1 - Öğrenmeye Başla


Ana–Dil Türkçe, gerçek hayattan konuları içeren temalar çerçevesinde tasarlanmış modülleriyle öğrenenlerin kendi hızlarında, eğlenerek Türkçe öğrenmelerini sağlayan bir e-öğrenme ortamıdır. Herkes tarafından kullanılabilecek sade ve basit bir arayüzle tasarlanmış bu programın amacı, sizlere Türkçeyi öğretmek ve Türkçeyi bir iletişim dili olarak iş, eğitim ve günlük yaşamınızda kullanabilecek düzeye erişmenizi sağlamaktır. Sistemde İngilizce, Arapça ve Rusça dil desteği de bulunmaktadır. Bu düzeyde, resmî ve resmî olmayan ortamlarda kullanabileceğiniz “iş başvurusu yapma, müzik, resim ve sanat gibi ilgi alanlarına yönelik fikirlerini paylaşma, deneyimlerini ve geleceğe yönelik planlarını anlatma, seyahat deneyimlerini paylaşma, deyim ve atasözlerini anlama, güncel haberleri takip etme” gibi dil becerileri kazandırılacaktır.
 

Türkçe B2 - Öğrenmeye Başla


Ana–Dil Türkçe, gerçek hayattan konuları içeren temalar çerçevesinde tasarlanmış modülleriyle öğrenenlerin kendi hızlarında, eğlenerek Türkçe öğrenmelerini sağlayan bir e-öğrenme ortamıdır. Herkes tarafından kullanılabilecek sade ve basit bir arayüzle tasarlanmış bu programın amacı, sizlere Türkçeyi öğretmek ve Türkçeyi bir iletişim dili olarak iş, eğitim ve günlük yaşamınızda kullanabilecek düzeye erişmenizi sağlamaktır. Sistemde İngilizce, Arapça ve Rusça dil desteği de bulunmaktadır. B2 düzeyinde, günlük yaşamla beraber akademik ve meslekî ortamlarda “resmî yazışmalar ve meslekî görüşmeler yapma, ana dili konuşurlarıyla sosyal medya üzerinden iletişim kurma, ilgi ve uzmanlık alanı ile ilgili tartışmalara katılma, güncel gelişmeleri ve haberleri takip etme, kamu, iş ve eğitim alanında karşılaştığı sorunlarla başa çıkma, vurgu, tonlama, doğru sesletim ve beden dili kullanımını dikkate alarak iletişim kurma” gibi etkinliklerde kullanabileceğiniz dil becerileri kazandırılacaktır.
 

Türkçe C1 - Öğrenmeye Başla


Ana–Dil Türkçe, gerçek hayattan konuları içeren temalar çerçevesinde tasarlanmış modülleriyle öğrenenlerin kendi hızlarında, eğlenerek Türkçe öğrenmelerini sağlayan bir e-öğrenme ortamıdır. Herkes tarafından kullanılabilecek sade ve basit bir arayüzle tasarlanmış bu programın amacı, sizlere Türkçeyi öğretmek ve Türkçeyi bir iletişim dili olarak iş, eğitim ve günlük yaşamınızda kullanabilecek düzeye erişmenizi sağlamaktır. Sistemde İngilizce, Arapça ve Rusça dil desteği de bulunmaktadır. Toplumsal, akademik ve meslek yaşamınızda başvurabileceğiniz “karmaşık konuları anlama, tartışmalarda görüşlerini açık ve anlaşılır biçimde bildirme, somut ve soyut konularla ilgili yayınları takip etme, herhangi bir uzmanlık alanına giren makale ve uzun teknik bilgileri yorumlayabilme” gibi dil becerileri C1 düzeyinde kazandırılacaktır.
 

Türkçe C2 - Öğrenmeye Başla


Ana–Dil Türkçe, gerçek hayattan konuları içeren temalar çerçevesinde tasarlanmış modülleriyle öğrenenlerin kendi hızlarında, eğlenerek Türkçe öğrenmelerini sağlayan bir e-öğrenme ortamıdır. Herkes tarafından kullanılabilecek sade ve basit bir arayüzle tasarlanmış bu programın amacı, sizlere Türkçeyi öğretmek ve Türkçeyi bir iletişim dili olarak iş, eğitim ve günlük yaşamınızda kullanabilecek düzeye erişmenizi sağlamaktır. Sistemde İngilizce, Arapça ve Rusça dil desteği de bulunmaktadır. Dilin uzman kullanıcılarına yönelik olan C2 düzeyinde, iş ve eğitim ile ilgili karmaşık görevleri yapabilmeniz için ihtiyaç duyacağınız “duyduğu veya okuduğunu kolaylıkla anlama, farklı sözlü ve yazılı kaynaklardan gelen bilgi ve argümanları özetleyerek tutarlı ve özlü bir şekilde sunma, karmaşık durumlarda bile çok akıcı ve kesin bir şekilde kendini ifade etme” gibi ileri düzey dil becerileri kazandırılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR