Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  CAN VE ALPARSLAN

  (Gelecek zaman, istek kipi, geniş zaman, i- eylemi)

  CAN VE ALPARSLAN

  Alparslan çok çalışkan bir öğrencidir. Doktor olmayı istiyor. Annesi ve babasıyla birlikte üç katlı beyaz boyalı, güzel bir binada ikinci katta oturu­yor. O öğretmenleriyle her zaman iyi geçinir. Derslerine erken gelip sınıfa öğretmenlerinden önce girer ve oturur, öğretmeni soru sormadan konuş­maz, cevap vermez. Yedi ay Önce Alparslan'ın sınıfına Almanya'dan yeni bir öğrenci geldi, adı Can. Dersten sonra Alparslan arkadaşını Çan'ın babası­nın yeni evine kadar götürdü. Can henüz şehri bilmiyor. Alparslan ona kendi evinin adresini bir kağıda yazdı, verdi. Can iyi anlayamadı, Alpars­lan yeniden anlattı. Çan'ın yanında parası yoktu, bankaya gidip biraz dö­viz bozdurmak İstedi.

  O dün annesine uzun bir mektup yazdı, her şeyi anlattı. Yarın. Alpars­lan Çan'a okula kayıt yaptırmak İçin yardım edecek, ikisi iyi arkadaş oldu­lar. Canların yeni evinde biraz sorun var. Bu yüzden onlar duvarları boya­tacak, çatıyı tamir ettirecek ve kırık camlan taktıracaklar.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.