Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

    Biri Koreli Biri İtalyan

    Ben üniversitede okuyorum. Üniversitede yabancı öğrenciler de var. Benim de iki yabancı arkadaşım var. Biri Koreli, biri de İtalyan. Koreli arkadaşım 19 yaşında, İtalyan arkadaşım da ondan üç yaş daha büyük. Ben onları çok seviyorum. Onlar şimdi bizim üniversitemizde Türkçe öğreniyorlar. Derslerden sonra bazen okulumuzun bahçesinde, bazen de bir pastanede oturup konuşuyoruz. Onlar bana kendi memleketlerini anlatıyorlar. Ben de onlara Türkiye'yi ve Türkleri tanıtıyorum. Onların ikisi de yurtta kalıyorlar. Yurtta Türk arkadaşları var. Türkçeyi daha iyi öğrenmek için onlarla yavaş yavaş Türkçe konuşuyorlar.

    Bugünlerde onların da benim de sınavlarımız var. Çok ders çalışıyoruz. Sınavdan sonra, pazar günü bize akşam yemeğine gelecekler. Annem ve ben onlara Türk yemekleri hazırlayacağız. Arkadaşlarım Türk yemeklerini çok seviyorlar. Özellikle döneri ve zeytinyağlı yaprak dolmasını.

    Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
    © 2021 Tüm hakları saklıdır.