Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  BABAM

  (-lI eki, iyelik eki, istek kipi, geniş zaman)

  BABAM

  Orta boylu, geniş omuzlu, büyük başlı, yuvarlak yüzlü, kalın kara kaş­lı, ela gözlü, irice bıyıklıdır. Sırma işlemeli yelekteki düğmelerinin çoğu, yaz kış çözüktür; iri, kalın bilekleri vardır. Belinde bir şal vardır. Pek yakı­şıklı, dolgun vücutlu bir insandır, ama şişman değildir.

  Onun ahlâkına dair birkaç söz söyleyeyim: Kimseye fenalık etmez, pek çok kişiye iyilik eder. Doğruluk, mertlik kendisine babasından miras. Biraz hiddetlidir. Dünyada hiç kimseye muhtaç olmadan yaşamayı mutlu­luk sayar ve kendi işleriyle meşgul olur.

  Ufak bir dükkânı vardır. Sabahleyin erkenden dükkânına gider. Ak­şam üstü doğruca evine gelir. Hiç içki  içmez, sigara kullanmaz. Evimizi kendisi yaptırdı. Evine çok iyi bakar. Her şeyin iyisini sa­tın almak ister. O küçük ev, büyük bir saadet yeridir.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.