Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  ANTEP FISTIĞI

  (Geniş zaman, var yok, tamlayan durumu)       

  ANTEP FISTIĞI

  Antep fıstığını herkes sever, ama hiç kimse, insanlar onu ne zor şart­larda yetiştiriyor bilmez.

  Antep fıstığı adı üstünde Gazi Antep'te yetişir. Türkiye'de başka hiçbir yerde bu kadar güzeli yoktur. Bu fıstık türü hem çok lezzetli hem de yetiştirilmesi çok zordur; bu yüzden fıstığın daha iyi nasıl yetiştiğini araştırmak için görevliler Antep Fıstığı Yetiştirme Merkezi adı altında bir kurum kurdular.

  Antep fıstığı özen ister, özenli bakım ister. Fıstık Gazi Antep'in en önemli geçim kaynaklarından biridir ve Türkiye'nin her yanına dağılır. Bu­nunla da kalmaz ülke dışına ihraç edilir. Böylelikle Türk ekonomisine bin­lerce dolarlık gelir elde edilir.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.