Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  eğitimci

   

  Definition
  Bir eğitim ya da mesleki eğitim kurumunda veya işyerinde (teorik veya pratik) eğitim görevine bağlı faaliyetlerin biri veya daha fazlasını gerçekleştiren kişidir.
  Comments
  (a) eğitimciler iki kategoriye ayrılabilir: profesyonel eğitimciler, işleri bir mesleki eğitim kurumundaki bir öğretmenle aynı olabilen eğitim uzmanlarıdır; yarı zamanlı veya serbest eğitimciler, çeşitli alanlarda normal görevleri dahilinde, şirket içinde (acemilerin ve çırakların yol göstericileri veya çalıştırıcıları ya da eğitim sağlayıcılar olarak) ya da dışarıdan (bir mesleki eğitim kurumunda ara sıra hizmet sunarak) yarı zamanlı eğitim veren meslek uzmanlarıdır; (b) eğitimciler çeşitli görevleri yerine getirebilir: mesleki eğitim faaliyetleri tasarlama; bu faaliyetleri düzenleme ve uygulama; eğitimin kendisini sunma, yani bilgi, teknik bilgi ve beceri aktarma; çıraklık boyunca tavsiye, yönlendirme ve yorumlarını sunarak çırakların becerilerini geliştirmelerine yardımcı olma.
  Source
  Cedefop, 2004; AFPA, , 1992.
  Related verb(s)
  öğrenme yardımcısı, öğretmen
  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.