Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  GAZİ TÖMER - Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Sertifika Programı

  Gazi Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (GUZEM) ile Türkçe Öğrenim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) iş birliğinde düzenlenen uzaktan eğitim programına ait detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır.

  Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Sertifika Programı çevrim içi (online) dersler şeklinde, Gazi Üniversitesi Türkçe Öğrenim, Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde görev yapan, alanında uzman öğretim elemanları tarafından verilecektir. Eğitim sonunda katılımcılara “Sertifika Belgesi” düzenlenecektir.

  ÖN KAYIT BAŞVURU EKRANI

  DUYURU SAYFASI

  Eğitim, ilgili tarihler arasında GUZEM öğrenme yönetim sistemi (ÖYS) aracılığıyla yürütülecektir. Kesin kayıt yapan katılımcılara GUZEM tarafından ÖYS’de yeni bir kullanıcı hesabı açılacaktır. Katılımcılar kendilerine bildirilen kullanıcı hesabı ve şifre ile lms.gazi.edu.tr adresinden ÖYS’ye giriş yaparak eğitimi takip edecektir. Katılımcılar ÖYS’de eğitim süresi boyunca belirtilen gün ve saatlerde sanal sınıf yazılımı üzerinden canlı derslere katılabilecektir. Eğitimler öncesinde katılımcılara ÖYS ve sanal sınıf yazılımı hakkında GUZEM uzman personeli tarafından oryantasyon eğitimleri verilecektir. Her bir ders sistemde kayıt altına alınacak ve daha sonra katılımcılar tarafından tekrar izlenebilecektir. Kurs veren öğretim eleman(lar)ı gerekli gördükleri hâllerde ÖYS üzerinden katılımcılarla öğrenme içeriği paylaşabilecektir.

  Not: Ön kayıt aşamasında başvuru yapacak adaylardan indirimsiz kurs ücretinin %10’unu yatırmaları talep edilmektedir. Eğitimler talepler toplandıktan sonra yeter sayıya ulaşırsa açılacaktır. GUZEM, söz konusu uzaktan eğitim etkinliğini erteleme ve/veya iptal etme hakkını saklı tutar. Katılımcıların yapmış oldukları ön kayıt ödemeleri eğitim faaliyetinin GUZEM tarafından iptali durumunda iade edilir. Ön kayıt başvurusu yaptığı hâlde açılan eğitimleri için kesin kaydını yaptırmayan katılımcıların ön kayıt için yatırdıkları ücretler iade edilmez.

  Not2: Kursun ön kayıtta yeter sayıya ulaşması durumunda kurs ücretinin kalanı kesin kayıtta yatırılacaktır. İndirimli ücretten yararlanmak isteyen katılımcıların, katılımcı türünü gösteren indirim belgesini ön kayıt sırasında sisteme yüklemeleri ve kursun kalan ücretini de yine indirimli ücret üzerinden yatırmaları talep edilmektedir.

   

  Genel Bilgiler

  ADI

  Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Sertifika Programı

  DİLİ

  Türkçe

  İÇERİĞİ - HEDEFİ

  Sınırlı sayıda kişinin kabul edileceği program kapsamında katılımcılara Türkçenin yabancı/ikinci dil olarak öğretimi bağlamında çok kültürlü sınıflarda öğretim süreçlerinin yönetimi, dört temel dil becerisi, dil bilgisi, kültürel etkileşim, öğretimde çağdaş yöntem ve teknikler, materyal hazırlama-uyarlama ve kullanımı, alan özgü ölçme-değerlendirme araçlarının hazırlanması ve kullanımı, uzaktan öğretim ve sınavlar vb. konular hakkında eğitim verilecektir.

  KATILIM ÖN ŞARTLARI

  Programa başvuru yapabilmek için aşağıdaki bölümlerde lisans/lisansüstü öğrenim görmüş/görüyor olmak:

  • Türkçe Öğretmenliği
  • Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği
  • Sınıf Öğretmenliği
  • Türk Dili ve Edebiyatı
  • Türk Halk Bilimi
  • Çağdaş Türk Lehçeleri
  • Dilbilim
  • Yabancı Diller Eğitimi Bölümleri

  BAŞLANGIÇ - BİTİŞ TARİHİ

  11 Ekim 2021 Pazartesi – 12 Kasım 2021 Cuma

  DERS GÜN VE SAATLERİ

  Teorik dersler için program

  Pazartesi - Cuma 18.00 – 20.00

  TOPLAM EĞİTİM SÜRESİ

  4 Hafta 50 Saat Senkron Eğitim Süresi

  30 saat teorik, 20 saat uygulamalı eğitim*

  * Uygulamalı dersler COVID-19 küresel salgınının seyrine göre çevrim içi veya yüz yüze yapılabilecek olup Gazi Üniversitesi TÖMER düzenleme ve değişiklik hakkını saklı tutar.

  Başvuru Bilgileri

  ÜCRET

  Kurs ücreti ₺1.500,00 (KDV dâhil)

  Gazi Üniversitesi öğrenci ve mezunları için ₺1.000,00 (KDV Dâhil)

  TALEP EDİLEN BELGELER

  • Kayıt için belgeler:
   • Kurs ön kayıt başvuru formu (imzalı)*
   • Program katılım ön şartının sağlandığını gösteren öğrenim belgesi*
   • İndirimli kurs ücreti belgesi (katılımcı türünü gösterir)
   • Kimlik kartı, Ehliyet/Pasaport veya nüfus cüzdanı fotokopisi
   • 1 adet vesikalık fotoğraf
   • KVKK Aydınlatma Metni*

  *Zorunludur

  KAYIT SÜRECİ

  1. Ön kayıt ekranında gerekli bilgileri doldurmanız gerekmektedir.
  2. Ön kayıt ekranında sizden talep edilen belgeleri yüklemeniz gerekmektedir.
  3. Ön kayıt sürecinde indirimsiz kurs ücretinin % 10’unu yatırmanız talep edilmektedir.
  4. Kalan ücret katılımcı türüne göre kesin kayıt sürecinde talep edilecektir.

  Ön Kayıt Başvurusu Açık

  Sınırlı kontenjan

  Ön kayıtla ilgili önemli açıklama


  Ön kayıt başvuru formunu eksiksiz doldurun ve imzalayın. Formun net bir resmini çekin. Ön kayıt başvuru ekranını açın ve formu diğer belgelerle birlikte ekranında ilgili alanlara yükleyin.

  Kurs Dönemi

  2021-2022 Güz

  Başvuru Dönemi

  Ekim 2021 (5. Dönem)

  Ön Kayıt için Son Tarih

  4 Ekim 2021 Pazartesi

  Kesin Kayıt Tarihleri

  4 - 11 Ekim 2021

  Kurs Ücreti

  Kurs ücreti ₺1.500,00 (KDV Dâhil)

  Gazi Üniversitesi öğrenci ve mezunları için ₺1.000,00 (KDV Dâhil)

  İletişim

  Eğitim ile ilgili detaylı bilgi ve sorularınız için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. 'den bize ulaşabilirsiniz:

  tomerbanner2022ekim
  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.