Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  Görme Engellilere Türkçe Öğretiminin Sorunları - Nahide İrem AZİZOĞLU

  Özet

  Türk Milli Eğitimi’nin özel amaçlarından biri olan fırsat ve imkân eşitliğinin sağlanması için engelli vatandaşların eğitimine önem verilmelidir. Verilecek eğitimin temelinde de ana dili dersi olan Türkçe dersi yer almaktadır. Görme engelli bireyler özellikleri gereği konuşma ve dinleme becerisini daha fazla kullanmaktadır. Ancak, herhangi bir becerideki eksikliğin tüm alanı olumsuz etkilediği de bilinmektedir. Bu nedenle görme engelli öğrencilere Türkçe öğretiminde yaşanan sorunlar üzerinde durulmalı ve bu sorunlara çözüm yolları aranmalıdır.

  Anahtar Kelimeler: Engelliler, Görme engelliler, Görme engellilere Türkçe öğretimi

  Makalenin tamamı için tıklayınız...

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.