Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  Türkçe Yeterlik Belgesi

  Türkçe Yeterlik BelgesiTÜRKÇE YETERLİK SINAVI'nda (TYS) başarılı olan adaylara verilen ve uluslararası geçerliğe sahip bir belgedir.

  Türkçe Yeterlik Belgesi’ne sahip olan bireyler Türkiye’de herhangi bir üniversitede eğitim alma hakkı kazandıklarında Türkçe hazırlık sınıfı okumaktan muaf tutulmaktadır.

  Türkçe Yeterlik Belgesi, Türkiye’de ya da kendi ülkelerinde uluslararası faaliyet gösteren şirketlerde çalışmak isteyen bireylere, yurt dışında Türkçe öğretmek isteyen öğretmenlere/öğretmen adaylarına ve Türkçe tercümanlık yapmak isteyenlere de büyük avantaj sağlamaktadır. 

  Dört beceri alanından (okuma, dinleme, yazma, konuşma) başarılı olan bireylere, puanlarına göre

  55-70 arası puan alan adaylara B2, 

  71-88 arası puan alan adaylara C1, 

  89-100 arası puan alan adaylara C2 Türkçe Yeterlik Belgesi verilmektedir.

   

  Belge üzerinde Milli Eğitim Bakanlığının ve Yunus Emre Enstitüsünün logosu, Yunus Emre Enstitüsü Başkanının imzası bulunur.

  Detaylı bilgi: yts.yee.org.tr

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.