Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  YEMEK DAVETİ

  (Kadar ebatı, geniş zaman,-madan ulacı, ettirgen eylem)

  YEMEK DAVETİ

  Yunus ve Yağmur sık sık buluşup gezerler, pastahaneye giderler, basen de vitrinlere bakıp alış veriş yaparlar. Yunus dört yıl kadar önce Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümünü bitirdi. Şu anda bir gazetede çalışıyor. Nişanlısı Yağmur ise yine aynı üniversitenin Eczacılık Fakül­tesini bitirdi. Şimdilik kendi üniversitesinde asistan olarak çalışıyor; ancak evlendikten sonra bir eczahane açmağı tasarlıyor. Günleri çalış­makla ve evlilik hazırlıklarıyla geçiyor. "Evlenmeden önce tüm ihtiyaç­ları tamamlamak gerekir." diye düşünüyorlar, bundan dolayı boî bol para harcayıp alış veriş yapıyorlar.

  Bugün arkadaşları Erol ve Sema'yı yemeğe davet etmeye karar ver­diler. Beraber balık pişirip salata yaptıktan sonra güzel bir sofra kurdu­lar. Hem yemek yiyip hem de sohbet ettiler. Yemekten sonra genç ni­şanlılar tatildeki anılarını anlatmadan önce tatil fotoğraflarını göster­menin daha iyi bir fikir olacağını düşündüler. Fotoğraflara bakıp uzun uzun konuştular. Erol "Tatil insanları dinlendirir, rahatlatır ve zihnini açar, iş hayatında daha başarılı olmasını sağlar." diye söyledi. Bunun üzerine iki çift birlikte tatil yapmak amacıyla tasarılar yapmaya başla­dılar.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.