Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  O ZAMAN DA BEN YOKTUM

  (+ca eki, geniş zaman, ettirgen eylem, tamlayan durumu, -ma eki)

  İHTİYAÇLAR VE AİLENİN ROLÜ

  Çocukların temel ihtiyaçlarını doğru olarak karşılamayı Öğrenmeleri, sağlıklı bir hayat sürmelerinde önemli bir rol oynar. Öbür taraftan bu ihti­yaçların doğru öğrenilmesi, öğrenme süreci içinde ailede stres verici olum­suz yaşantıları ortadan kaldırır.

  Çocuk gelişimi esas olarak bedence, ruhça zihince ve toplumca olmak üzere dört alanda gerçekleşir.

  Bedence gelişimin sağlıklı bir biçimde tamamlanması, çocuğun bes­lenme, uyku ve tuvalet eğitimlerinin uygun biçimde, verilmesiyle müm­kündür. Anne, bebeğin doğumundan başlayarak bu ihtiyaçları doyurmaya girişir, ancak bütün bu temel ihtiyaçlar ruhsal, zihince ve toplumca gelişi­me paralel olarak değişimler gösterir.

  Bu paralelliklerden yararlanmak ebeveynlere, ana kalıpların sağlıklı bir biçimde yapılanması konusunda yardımcı olur. Uyku ve beslenme alış­kanlıkları ile tuvalet eğitiminin doğru bir biçimde kazanılması, çocuğun ileri yaşlarında sağlıklı bir birey olma şansını artırır ve aile içi etkileşimler­de olumsuz yaşantıları önler, ayrıca stres verici yaşantıların azalmasında da önemli bir rol oynar.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.