Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  KİRALIK EV

  (Geniş zaman, -Ip ulacı, şimdiki zaman)

  KİRALIK EV

  Niyazi Bey mühendistir. O, beş katlı bir apartmanın ikinci katında oturuyor. Onun evi işine uzak; bundan dolayı otobüse binip gidiyor, fakat sabahları durak çok kalabalık oluyor. Bunun için otobüse çok zor biniyor. Bazen işine geç kalıyor, işte bu yüzden işine yakın bir ev arıyor.

  Niyazi Bey bir sabah erkenden kalkıp ev aramaya başlar. Uzun zaman dolaştıktan sonra bahçeli, güzel ve şirin bir ev bulur. Evin içini dolaşır. Evi çok beğenir, ama kalorifersiz diye tutmak istemez. Niyazi Bey o gün ev bu­lamaz. O artık gazetelere bakarak ev aramaya karar verir. Bir gün bir ilân görür ve hemen telefon açar. Kiralık evin adresini alıp oraya gider. Evin sa­hibi askerlik arkadaşı İsmettir. Birlikte evi görmeye giderler. Niyazi Bey evi beğenir ve hemen kiralar. Niyazi Bey çok sevinir, çünkü hem arkadaşım görür hem de rahat, güzel bir ev tutar.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.