Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

    Kar Sevgisi

    Orkan kış mevsimini çok sever. Karın yağmasını dört gözle bekler. Arkadaşlarıyla kardan adam yapar, kartopu oynar. Bazen babasına çarşıdan kestane aldırır. Onları sobanın üstünde pişirtir.

    Geçen gün çok kar yağdı. Orkan annesine: "Dışarıya çıkayım ve arkadaşlarımla oynayayım, sonra ders çalışayım." dedi. Annesi: "Atkısız dışarı çıkma, ağzını ve kulaklarını iyice kapat." dedi. Orkan paltosunu giydi, ama atkısını örtmeği unuttu. Arkadaşlarını çağırıp oynamağa başladı. Arkadaşlarıyla hem kardan adam yaptılar hem de kartopu oynadılar. Orkan çok üşüdü ve yoruldu. Eve gelip dersini yapmadan uyudu. Annesi akşam yemeği için onu uyandırdı. Orkan hem yataktan kalkmak istemedi hem de uzun süre öksürdü. Ateşi de yüksekti. Annesi, babasını çağırdı. Hemen hastahaneye gittiler. Doktor onu muayene etti ve ilâç verdi. Doktor, annesine: "Her gün yemek yemeden önce ilâçlarını içirin, üstünü sıkıca örtüp yatırın." dedi. Eczaneden ilaçlan aldılar ve eve döndüler. Orkan annesine sarıldı. "Anneciğim, bundan sonra atkısız dışarı çıkmayacağım." diye söz verdi. Babası da onun başını okşadı. Orkan ilâcını içip yattı ve derin bir uykuya daldı.

    Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
    © 2021 Tüm hakları saklıdır.