Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  GERÇEK DOSTLUK

  Biri kız diğeri erkek iki arkadaş varmış bunlar çok iyi arkadaşlarmış.iki arkadaş bir zaman birlikte yolculuğa çıkmışlar,konuşurlarken aralarında bir fikir ayrılığı doğmuş ve erkek kızın yüzüne bir tokat atmış.yüzüne bir tokat atılan kız arkadaşına hiçbir şey söylemeden kuma şunu yazmış: Bugün en iyi arkadaşım bana tokat attı"" diye ve yolculuğa devam etmişler. Yolculuk esnasında karşılarına bir dere çıkmış ve dere üzerinde dalgalar olduğu için erkek sığ olduğu fikrindeymiş.Bu düşünceyle dereden geçmek için harekete geçen kız birden suya batmaya başlamış bunu fark eden arkadaşı kızın elinden tutarak derenin kenarına çekmiş. Kız bu sefer yine arkadaşına hiçbir şey söylemeden. Bu sefer bir taşın üzerine ""Bugün en iyi arkadaşım benim hayatımı kurtardı"" diye yazmış. Kızın bu davranışların erkeği düşüncelendirmiş ve niye böyle davrandığını sormuş.
  Kız da erkeğe şöyle söylemiş "" Dostların birbirine karşı yaptıkları hataları unutmalı ki, kum misali üzerinden su geçtiğinde silinsin, iyilikleri de güzel hatıralar olarak saklamalı ki taşlara yazmak misali hiç bir şey silemesin'' diye söylemiş.

   
  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.