Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  CEMİL

  CEMİL

  Akşamleyin biraz televizyon seyredip müzik dinledikten sonra yattım. Uzun zamandır kendimi yorgun hissediyorum. Bunun için evde dinlene­rek vakit geçiriyorum. Annem ve babam bu hâlime çok kızıyorlar. Dersle­rime çalışmamı söylüyorlar. Haklılar, ama benim de canım hiçbir şey yap­mak istemiyor. Yanıma birkaç kitap ve defter alıp okula gittim, ödevlerimi de yapmadım. Biraz geç kalmışını, merdivenleri koşarak çıkıp sınıfıma gir­dim. Derste de uyuklamağa başladım. "Cenıil tahtaya kalk!" cümlesiyle ir­kildim ve yerimden fırladım, ama ayağım takıldı ve yere düştüm. Sınıftan büyük bir kahkaha yükseldi. Hemen yerden kalkarak tahtaya ilerledim. Öğretmenim bana tahtadaki soruyu yapmamı söyledi. Soruya baktım, hiç­bir şey anlamadım. "Bilmiyorum." dedim. Öğretmenim yüzüme bakmadan oturmamı söyledi. O gün çok utandım. Ders bittikten sonra eve gidip sa­baha kadar uyumadan tüm derslerime çalıştım.

  Ertesi gün okula çok daha iyi gittim.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.