Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  BONCUK VE OYA

  BONCUK VE OYA

   

  Oya o sabah erkenden kalktı ve okula gitmek için evden çıktı. O gün çok neşeliydi. Karşısına küçük, uzun tüylü, siyah gözlü bir köpek çıktı. Köpek çok hastaydı. Bunun için onu yanına almak ve iyileştirmek istedi. Köpeği kucağına aldı. Onu sınıfa götürdü. Arkadaşları köpeği çok sevdiler ve onu hep birlikte iyileştirmeğe karar verdiler ve ona "Boncuk" adını ver­diler. Öğretmen gelmeden önce Boncuk'u en arka sıraya sakladılar. Öğret­men sınıfa girdi. Boncuk havlamağa başladı. Öğretmen Boncuk'u sınıftan çıkarmak istedi, çünkü o, çok havladı. Oya bu olaya çok üzüldü. Boncuk'u alıp sınıftan çıktı. Eve gitti. Boncuk'u yıkayıp ona yiyecek verdi. Oya kö­peği çok sevdi ve ayrılmak istemedi. Bunun için annesinden Boncuk'un ev­de kalması için izin istedi. Annesi Oya'ya izin verdi. Oya buna çok sevindi ve Boncuk artık Oya'nın evinde yaşamağa başladı.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.