Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  BiLGiSAYARLAR

  (-iş eki, bildirme eki, çokluk ekleri, ad durum ekleri)    

  BiLGiSAYARLAR

  Yirmi birinci yüzyılın bu ilk günlerinde bilgisayarlar hepimizin yakın ilgisini çekmektedir.

  Bilgisayarlar, insan zekâsının, dünyanın kuruluşundan bu güne kadarki bilgi birikimlerinin ve üstün teknolojinin eseridir.

  Programlama amaçlarına göre bilgisayarlar, hayatımızın hemen hemen her alanına girmiştir. Birkaç örnek vermek gerekirse; bankalarda, vergi da­irelerinde, kütüphanelerde, uzay çalışmalarında, hesap işlerinde, evlerde, iş yerlerinde, çok değişik konularda bilgisayarlar görev almıştır.

  Günümüzde uzay çalışmalarındaki başarılarda bilgisayarın büyük öl­çüde payı olmuştur. Uzaya füze gönderme işlerindeki son derece karmaşık hesaplar ancak bilgisayarlar tarafından yapılabilmektedir.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.