Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  Benim Okulum

  Benim adım Mahmut. Almanya'den geliyorum. Her gün Türkçe öğreniyorum. Türkçe çok kolay. Okula bazen geç kalıyorum. O zaman dolmuşa biniyorum.

  Sınıfta on bir öğrenci var. Beş öğrenci Avrupa'dan, beş öğrenci de Asya'dan. Hafta sonları İzmir'e gidiyoruz, insanlarla tanışıyoruz.

  Bugün cumartesi. Sabahleyin okula erken geliyoruz. Bir otobüse biniyoruz. Kırk öğrenci pikniğe gidiyoruz. Piknikte sohbet ediyoruz, top oynuyoruz, öğleyin yemek pişiriyoruz, yemek yiyoruz. Bizim Türkçe müzik kasetimiz de var. Biz müzik dinliyoruz, dans ediyoruz.

  Öğleden sonra saat beşe çeyrek kala şehre dönüyoruz, ama ben dönmek istemiyorum, çünkü bugün hava çok güzel.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.