Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  ARKADAŞ

  Savaşın en kanlı günlerinden biri. Asker, en iyi arkadaşının az ileride kanlar içinde yere düştüğünü gördü. İnsanın başını bir saniye bile siperin üzerinde tutamayacağı ateş yağmuru altındaydılar. Asker teğmene koştu ve:
  -    Teğmenim. Fırlayıp arkadaşımı alıp gelebilir miyim?..
  -     Delirdin mi? der gibi baktı teğmen...
  Gitmeye değer mi?. Arkadaşın delik deşik olmuş. Büyük olasılıkla ölmüştür bile.. Kendi hayatını da tehlikeye atma sakın..
   Asker ısrar etti ve teğmen "Peki " dedi.. "Git o zaman.."
   İnanılması güç bir mucize. Asker o korkunç ateş yağmuru altında arkadaşına ulaştı. Onu sırtına aldı ve koşa koşa döndü. Birlikte siperin içine yuvarlandılar. Teğmen, kanlar içindeki askeri muayene etti.. Sonra onu sipere taşınan arkadaşına döndü:
   - Sana değmez, hayatını tehlikeye atmana değmez, demiştim. Bu zaten ölmüş..
   - Değdi teğmenim, dedi asker..
   - Nasıl değdi? dedi teğmen. Bu adam ölmüş görmüyor musun?..
   - Gene de değdi komutanım. Çünkü yanına ulaştığımda henüz sağdı.. Onun son sözlerini duymak, dünyaya bedeldi benim için.. Ve arkadaşının son sözlerini hıçkırarak tekrarladı:
   - Mehmet!.. Geleceğini biliyordum!.. demişti arkadaşı... Geleceğini biliyordum..

   
  Yorumlar   
  -1 # Cihan Özdemir 06-12-2011 11:38
  Çok güzel bir hikaye.. :-)
  Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
  0 # zcxzzd 10-12-2018 16:40
  cok güzel :lol:
  Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.