Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  eğitim veya mesleki eğitim programı

   

  Definition
  Belirli bir süre boyunca mantıksal bir sekans şeklinde düzenlenen, eğitim veya mesleki eğitim hedeflerine (bilgi, beceri ve/veya yeterlilik edinme) ulaşılmasına yönelik olarak uygulanan faaliyetler, içerik ve/veya yöntemlerin bir dökümüdür.
  Comments
  eğitim veya mesleki eğitim programı terimi öğrenme faaliyetlerinin uygulanması anlamına gelirken, müfredat (öğrenme programı) bu faaliyetlerin tasarımı, düzenlenmesi ve planlaması demektir.
  Source
  Cedefop, 2004’e dayanmaktadır.
  Related verb(s)
  eğitim veya mesleki eğitim programı
  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.