Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Sertifika Programı - MÜSEM

  Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MÜSEM) tarafından "Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi" konulu Sertifika Programı düzenlemektedir.

  Amaç:

  Türkiye'nin dünya ülkeleriyle ticarî, askerî, siyasî ilişkilerinin gelişip artmasıyla Avrupa, Amerika, Afrika, Asya ve özellikle Türk cumhuriyetlerinde Türkçe öğrenmeye karşı duyulan ilgi, günden güne giderek çoğalmaktadır.

  Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi ülkemizde son zamanlarda önem kazanan bir alandır. Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Sertifika Programı; yabancılara Türkçe öğretiminde teknik ve yöntemler, materyal kullanımı ile dört temel dil becerisi geliştirme, dil bilgisi ve kavramsal alan yaklaşımı ile kelime öğretimi ve yabancı dil öğretimi ile amaçlanan kültürlerarası aktarım bilgileri verilerek yabancılara Türkçe öğretimi alanında çalışacak öğretmen yetiştirme amacı taşımaktadır.

   

  Hedef Kitle:

  Üniversitelerimizdeki eğitim ve fen-edebiyat fakültelerinde dil ve/veya edebiyat bölümlerinde öğrenim gören lisans öğrencileri ve mezunları, Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Sertifika Programı’na katılabilir.

  Eğiticiler:

  Prof. Dr. Cemal YILDIZ

  Prof. Dr. Murat DEMİRKAN

  Doç. Dr. Asuman AKAY AHMED

  Yard. Doç. Dr. Latif BEYRELİ

  Öğr. Gör. Zerrin ÇETİNDAĞ

  Süresi: Hafta Sonu (CMTS-PZR) 8 hafta/60 saat

  Yer: M.Ü. Göztepe Yerleşkesi

  İlk Uygulama Tarihi: 4 Mayıs - 30 Haziran 2013

  Ücret: 1000 TL (KDV dahil)

  M.Ü. Personeline 750TL

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.