Türkçe, Türkçe Öğretimi, Türkçe Öğretmeni İlanı, Türkçe Okutmanı İlanı, Yunus Emre Enstitüsü Personel Alımı İlanı, Türkiye Maarif Vakfı Personel Alımı İlanı, Türkoloji Bursları, Türkçe Yaz Okulları, Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Programları  gibi Türkçeyle ilgili her türlü duyurulara bu sayfada yer verilmektedir...

 BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ (BAU) TÜRKÇE VE YABANCI DİLLER UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (BAU TÜRKMER) YABANCI DİL OLARAK TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ (YDTÖ) VİDEO TABANLI HİBRİD SERTİFİKA PROGRAMI

Programın Uygulanışı: Program asenkron olarak uygulanacaktır. Yani sistem üzerinde kayıtlı videoları ve testleri katılımcılar internet erişiminin olduğu her yerde bilgisayarları ve mobil cihazları (ör: tablet, akıllı telefonlar vb.) aracılığı ile verilen tarih aralığında istedikleri zaman yapabilirler. Sisteme yüklenmesi gereken ödevler vb. ile ilgili ise sistem üzerinde verilen son teslim tarihi esas alınarak yükleme yapılır.

Bu Programa Kimler Başvurabilir?: Herhangi bir lisans diplomasına sahip bu alana ilgi duyan herkes.

Kesin Kayıt Şartları: Programa kesin kayıt için adayların aşağıda belirtilen program ücretini belirlenen hesaba en geç 15 Ekim 2020 tarihine kadar yatırmaları, aşağıdaki linkte bulunan online başvuru formunu doldurup istenen evrakları aynı platforma yüklemeleri gerekmektedir.

NECMETTİN ERBAKAN ÜNİVERSİTESİ KONDİL

TÜRKÇENİN YABANCI DİL OLARAK ÖĞRETİMİ (EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ) SERTİFİKA PROGRAMI (UZAKTAN EĞİTİM)

PROGRAMIN HEDEFİ

Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Sertifika Programı’nın amacı, uygulamalı çalışmalarla katılımcılara Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi alanında yetkinlik sağlayacak birikim sunmak ve Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi alanında belge sahibi, uzman kişiler olarak yetiştirmektir.

KİMLER KATILABİLİR?

Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri, Dil Bilim, Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Yabancı Diller bölümleri, Sınıf Öğretmenliği mezunları ile bu bölümlere hâlen devam etmekte olan 3.- 4. Sınıf öğrencileri, hali hazırda bir eğitim kurumunda Türkçe dersleri veren öğreticiler, yukarıda belirtilen alanlarda lisansüstü öğrenim gören veya mezun olanlar eğitime katılabilirler. Belirtilen alanlar dışından eğitime katılmak isteyenlerin durumları ise birimimizce yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenir.

Yunus Emre Enstitüsü tarafından 18 Eylül 2020 tarihinde  yurt dışında Yunus Emre Türk Kültür Merkezlerinde ve Türkiye'de Ankara'da Türkçe Yeterlik Sınavı (TYS) yapılacaktır.

Yunus Emre Enstitüsü tarafından uluslararası ölçekte gerçekleştirilecek sınava Türkçe öğrenen ya da Türkçe seviyesini ölçmek isteyen herkes katılabiliyor.

Başarılı olan adaylar Türkçe Yeterlik Belgesi almaya hak kazanıyor.  

Türkçe Yeterlik Sınavı; Okuma 25, Dinleme 25, Yazma 25, Konuşma 25 olmak üzere toplamda 100 puan üzerinden değerlendirilir.

Sınavda her bir beceri alanından en az % 50 (12.5 puan) oranında başarı sağlamak koşulu ile toplamda 55-70 arası puan alan adaylara B2, 71-88 arası puan alan adaylara C1, 89-100 arası puan alan adaylara ise C2 Türkçe Yeterlik Belgesi verilmektedir. 

Başvuru Tarihleri: 26 Ağustos - 10 Eylül 2020

Sınav Tarihi:  18 Eylül 2020

Sınav Saati: 10.00

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi 2020-2021 eğitim-öğretim yılı için bazı fakülte ve yüksekokullarda görevlendirmek üzere 25 akademik personel alımı ilana çıkmıştır.

Başvuru Süresi, ilan tarihinden itibaren 15 gündür (14-28 Ağustos 2020).

Başvurular, Üniversite Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığına yapılacak olup, e-posta ve/veya normal posta ile yapılan başvurularda gecikmelerden doğan sorumluluk kabul edilmemektedir.

YTB ve Türkçe Öğretim Merkezleri iş birliği ile Ankara'daki TÖMER'lerde eğitim gören uluslararası öğrencilere yönelik sosyal-kültürel etkinlikleri, Türkçe konuşma ve yazma eğitimlerinin verileceği "YTB Türkçe Yaz Okulu" başvuruları başladı.

Başvuru Tarihleri: 10 Ağustos - 15 Eylül 2020

RizVN Login
Scroll to top