Türkçe, Türkçe Öğretimi, Türkçe Öğretmeni İlanı, Türkçe Okutmanı İlanı, Yunus Emre Enstitüsü Personel Alımı İlanı, Türkiye Maarif Vakfı Personel Alımı İlanı, Türkoloji Bursları, Türkçe Yaz Okulları, Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Programları  gibi Türkçeyle ilgili her türlü duyurulara bu sayfada yer verilmektedir...

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın Türkçe yetkinliklerini ile ifade kabiliyetlerini artırmak ve Türk Diasporasına özgü edebiyat alanında yeni açılımları teşvik etmek amacıyla “YTB Türkçe Ödülleri” yarışması düzenliyor. Farklı alanlarda ilan edilecek programla birlikte Türkçe’nin doğru, düzgün ve yaygın olarak kullanılması hususunda bir farkındalık oluşması hedefleniyor.

Applications are open for Yunus Emre Institute's 2020 Thematic Summer Schools.

The Institute's summer schools had initially focused on Turkish teaching and promoting Turkish culture through immersion, but a thematic twist was added in 2018 as summer schools were structured around central themes. The Archaeology Summer School, the Turkish Literature Summer School, the Turkish Cuisine Summer School, the Turkish Cinema Summer School and the TABİP Summer Science Academy will host participants in Turkey in 2020.

The thematic Summer Schools will be held between July 13 and 25, 2020, and their closing ceremony will be held in Istanbul.

Yunus Emre Enstitüsünün Tematik Yaz Okulları'nın 2020 yılı başvuruları başladı.

Temelde Türkçe öğretimi ve Türk kültürünü yaşayarak tanımaya yönelik gerçekleştirilen yaz okulları 2018’den bu yana tematik olarak farklı alanlarda da hayata geçirildi. Arkeoloji Yaz Okulu, Türk Edebiyatı Yaz Okulu, Türk Mutfağı Yaz Okulu, Türk Sineması Yaz Okulu ve TABİP Bilim Yaz Okulu ile bu yıl da katılımcılar Türkiye’de misafir edilecek.

13-25 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi öngörülen Tematik Yaz Okulları'nın kapanış programı ise İstanbul’da olacak.

Uluslararası Dede Korkut Bilgi Şöleni (Sempozyumu) 11-13 Haziran 2020’de Isparta’da, Süleyman Demirel Üniversitesinde gerçekleştirilecektir.

Türk Dili Derneği ile Süleyman Demirel Üniversitesinin iş birliği çerçevesinde bilgi şöleni ve çalıştay düzenlenecektir. Bu etkinlikler sonunda türkolojiye katkı sağlak, gelecek kuşaklara bilgi aktarmak amaçlanmaktadır.

Bilgi şöleninde sunulacak bildiriler Süleyman Demirel Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyal Bilimler Dergisi’nin “Dede Korkut Özel Sayısı’nda” yer alacak, yine tam metinlerin tümünün bir arada bulunduğu “Bildiriler Kitabı” ile yayımlanacaktır.

Bu bağlamda Dede Korkut ana konusu çerçevesinde dil bilimi başta olmak üzere yazın (edebiyat), ağız araştırmaları, çağdaş lehçeler, dil öğretimi, dil politikaları ve ilgili alanlarda bildirilere yer verilecektir.

Başvuru yaparak Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde dünya standartlarında bir yüksek öğrenim fırsatını keşfet!

Sunduğu uluslararası seviyedeki eğitim ve bilgi ve tecrübe zenginliğinin yanında, Türkiye dünyanın her yanından uluslararası öğrencilere ülkenin en seçkin üniversitelerinde öğretim bursu sunuyor.


Türkiye Bursları, devlet finansmanıyla Türkiye’nin iyi üniversitelerinde uzun ve kısa süreli eğitim için öğrencilere sunulan bir burs programıdır.


Türkiye Bursları, ülkeler arasındaki işbirliğini ve toplumlar arası ortak anlayışı güçlendirmeye kendini adamış geleceğin liderlerinden bir ağ oluşturmayı hedefliyor.

 

Başvuru Tarihleri: 10 Ocak – 20 Şubat 2020

RizVN Login
Scroll to top