Tags: TÖMER   İstanbul Aydın Üniversitesi   İSTANBUL   konuşma kulübü  

 

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ TÖMER

 1. KONUŞMA KULÜBÜ

  Amaç
  Bu aktivite ile, yabancı dil öğrenme sürecinde yaşanan en büyük problemlerden biri olan ana dil konuşurlarını bulma meselesini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Üniversitemizdeki siz yerli ve uluslararası öğrenciler ile personelimizi bir araya getiriyoruz ve öğrendiğiniz dildeki konuşma becerinizi sıcak ve samimi bir ortamda geliştirmenizi sağlıyoruz.

  Nasıl Bir Etkinliktir?
  Bu etkinlikte önceden belirlenen bir konuda öncelikle yarım saat süreyle Türkçe konuşma pratiği, daha sonra diğer dilde pratik yapıyorsunuz. Her hafta aynı gün ve saatte tekrarlanacak olan bu etkinlikte en önemli unsur, yeni tanışacağınız bir arkadaşınızla rahat bir ortamda arkadaşça sohbet etmenizdir.

  Bu etkinlik topluca yapılır, ancak katılımcılar 6-7 kişilik gruplara bölünür. Gruplar ana dil ve yabancı dil konuşuru olarak karışık düzenlenir. Her gruba birer koordinatör tayin edilir. Masalarınızda bulunacak olan sözlüklerden yardım alabilirsiniz. Koordinatörlerimizden kelime ve ifade konusunda her zaman yardım alabilirsiniz.

 2. İKİLİ EŞLEŞTİRME

  Haftada en az iki saatliğine dil partnerinizle eşleşirsiniz. Bir saat Türkçe, bir saat diğer dilde konuşmanızı bekleriz.
  Programın Yapısı

  Program Süresi
  Haftada 2 saat

  Program Süresinin Uygulanması
  1 saat Türkçe, 1 saat diğer dil

  Dil Seçenekleri
  İngilizce, Çince, Fransızca, Arapça, Rusça, Farsça, Almanca, İtalyanca, İspanyolca

  Aktivitenin Yöntemi
  İkili Eşleştirme

  Amacımız Nedir?
  Bu aktivitenin amacı, Aydın TÖMER’de Türkçe eğitimi alan uluslararası öğrencilerle kampüsteki Türk öğrencileri bir araya getirerek konuşma becerilerini geliştirmektir. Bu aktivite, uluslararası öğrencilere Türkçe, Türk öğrencilere de geliştirmek istedikleri dilde konuşma pratiği yapma olanağı sağlamaktadır. Karşılıklı konuşma pratiği yaparken aynı zamanda hem yeni bir kültür tanıma hem de vizyonunuzu genişletme fırsatı bulacaksınız.

  Kimler Programa Katılabilir?
  Yabancı dil becerilerini geliştirmek isteyen, haftada iki saat vakit ayırabilecek tüm İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri ile personeli bu programa katılabilir.

     

   KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ >>

İLETİŞİM BİLGİLERİ

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ TÖMER OFİSİ
Telefon: 0090 4441 428 / 12811
Web: tomer.aydin.edu.tr
E-Posta: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Adres: Beşyol Mah. İnönü Cad. No:38 Sefaköy - Küçükçekmece / İSTANBUL - TÜRKİYE

 

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ TÖMER