Merhaba Türkçe dostları,

          Bu site "Türkçe Öğretimi" konusunda yapılan çalışmaların (paneller, makaleler, sunumlar, dergi, gazete vb. yayın organlarında yayınlanmış yazılar) konularına göre sınıflandırılıp yayınlanması ve bu yazılara ihtiyaç duyanlara faydalı olması amacıyla oluşturulmuştur. 

           Sitemizde Türkçemizin anadil ve yabancı dil olarak öğretimi konularında bir çok makale bulunmaktadır. Buradaki yazıların bazıları ceçitli site, gazete, dergi, kitap vb. kaynaklardan alınarak bazıları ise bizzat yazarları tarafından siteye eklenmiştir.

           Sitemizde ayrıca Türkçeyi yeni öğrenenler için de bölüm oluşturulmuş ve burada dil öğrenim teknikleri, Türkçe video dersler, Türkçe sınav örnekleri, örnek kompozisyon konuları ve kompozisyon örnekleri yer almaktadır. Bu bölümdeki kompozisyonlar Türkçeyi yabancı dil olarak öğrenenler tarafından yazılan kompozisyonlardır. Bunlar, Türkçeyi yeni öğrenen yabancı öğrenciler tarafından yazıldığı için (çok büyük hatalar dışında) herhangi bir müdahalede bulunulmamıştır. 

           Siz de sitemiz için faydalı olabileceğini düşündüğünüz yazıları bizlere gönderebilir, sitemizin zenginleşmesine yardımcı olabilirsiniz.

           Site kullanıcılarımızın istedikleri konularda tartışabilmeleri, soru veya sorunları varsa bunları burada ziyaretçilerimizle paylaşabilmeleri için "Forum" bölümü de açılmıştır. Sitemize üye girişi yaptıktan sonra forum bölümünü kullanarak istediğiniz konuda tatışma başlatabilir, ziyaretçilerimizin bu konulardaki düşüncelerini öğrenebilirsiniz. 

          Sitemizde yazıları bulunan tüm Türkçe dostlarına katkılarından dolayı teşekkür ederiz. 
 
          Sitemiz 01 Ocak 2009 tarihinde yayın hayatına başlamıştır.
 
 
        
Yorumlar   
-1 # Guest 16-09-2012 09:25
BU GÜZEL SİTEYİ HAZIRLADIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ÖĞRETMENİ
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
Yorum ekle


RizVN Login
Scroll to top