Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı

Yunus Emre Enstitüsü ve Gazi Üniversitesi TÖMER iş birliğiyle 12 Aralık 2016 - 06 Ocak 2017 tarihleri arasında Ankara'da “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı” düzenlenecektir.

Yabancı dil olarak Türkçe öğretimi alanında deneyim kazanmak isteyenler ile hâlihazırda söz konusu alanda çalışan öğretim elemanlarının meslekî gelişimlerine katkı sunma gayesini taşıyan program kapsamında kursiyerler, hafta içi her gün 09.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek teorik ve pratik eğitimlere katılacaklardır. Program süresince öğleden önce TÖMER’lerde staj uygulamaları yapılacak, öğleden sonra ise "Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi” ve “Eğitim Yönetimi” uzmanları tarafından eğitim seminerleri verilecektir. Bunun yanı sıra katılımcılar, beceri temelli olarak yabancılara Türkçe öğretimine yönelik materyal geliştirme atölye çalışmalarına katılacaklardır.
Programın son haftasında örnek bir ders anlatımı ve yazılı sınav ile değerlendirmeye alınacak kursiyerlerden başarılı olanlara sertifika, başarılı olamayanlara ise yalnızca katılım belgesi takdim edilecektir.

BAŞVURU SAYFASI 

Başvuru Koşulları ve Süresi
Bu programa;
* Türkçe Öğretmenliği,
* Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği,
* Türk Dili ve Edebiyatı,
* Çağdaş Türk Lehçeleri,
* Yabancı Dil Bölümlerinden mezunlar ile bu alanlarda lisansüstü eğitim yapanlar başvurabilir.

Başvurular, 05 Aralık 2016 Pazartesi günü başlayacak olup 07 Aralık 2016 Çarşamba günü mesai bitiminde (18.00) sona erecektir.

Programa katılmak isteyenlerin aşağıdaki formu doldurarak sistem üzerinden Enstitüye ulaştırmaları gerekmektedir. Başvuruların değerlendirilmesinden sonra 08 Aralık 2016 tarihinde, başvurusu kabul edilen katılımcılara e-posta yoluyla bilgi verilecektir.

Başvurusu kabul edilen katılımcıların programa asıl kaydının yapılabilmesi için 09 Aralık 2016 Cuma günü saat 15.00'e kadar;
* Diploma fotokopisi,
* Öz geçmiş,
* Banka dekontunu ilgili kişiye elden veya e-posta yoluyla iletmesi gerekmektedir.

 

İrtibat
Duygu Nihal EKER
Yunus Emre Enstitüsü
Türkçe Eğitim Müdürlüğü
Uzman Yardımcısı
Atatürk Bulvarı Nu: 11
Ulus-ANKARA
0312 309 11 88 /1087
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Yorumlar   
0 # Beyza KASTAL 05-12-2016 12:22
Merhaba,
1993 yılında Kadirli'de dünyaya geldim. İlkokulu Özel Biltepe İlköğretim Okulunda, lise öğrenimimi Özel Biltepe Lisesinde tamamladım. 2016 yılında Mersin Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünden mezun oldum. 2016 KPSS'de 74'7 puan aldım. Üniversite öğrenimim boyunca aktif olarak Dünya Kültürleri Topluğunda üyelerimizin oryantasyon sürecine katıldım. Dünyanın birçok yerinden Mersin'e öğrenci olarak gelen arkadaşlarıma gönüllü olarak yardım ettim. Bu süreçte Türkçe öğreniminde materyal tasarımının ve dört temel becerinin birbirine kaynaştırılmış bir şekilde uygulanması kanısına ulaştım. Bu işin mutfağında bulunan öğretmen olarak ''Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı”na katılmak istiyorum.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
Yorum ekle


RizVN Login
Scroll to top