Türkçe, Türkçe Öğretimi, Türkçe Öğretmeni İlanı, Türkçe Okutmanı İlanı, Yunus Emre Enstitüsü Personel Alımı İlanı, Türkiye Maarif Vakfı Personel Alımı İlanı, Türkoloji Bursları, Türkçe Yaz Okulları, Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Programları  gibi Türkçeyle ilgili her türlü duyurulara bu sayfada yer verilmektedir...

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Dil Öğretimi ve Araştırma Merkezi 4-22 Şubat 2019 tarihleri arasında "Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi Sertifika Programı" düzenliyor.

Programa; üniversitelerin Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı ve Çağdaş Türk Lehçeleri, Eğitim Fakültelerinin Türkçe Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği ile Halk Bilimi Bölümü son sınıf öğrencileri, mezunları ile bu alanlarda yüksek lisans veya doktora yapanlar, mezuniyeti farklı alanlarda olup ilgili programlardan birinde yüksek lisans veya doktora yapanlar, Filoloji bölümlerinin (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, vs.) son sınıf öğrencileri ve mezunları başvurabilir.

Türkçe üzerine gerçekleştirilen en büyük sempozyum olan ve her yıl yüzlerce bilim adamını bir araya getiren, sunulan bildiri ve yapılan panellerle ses getiren "Uluslararası Dünya Dili Türkçe Sempozyumu" bu yıl 16-18 Ekim 2019 tarihleri arasında, Milli Mücadele'de ilk adımın atılışının 100. yılı anısına Samsun'da gerçekleştirilecektir.

Apart from providing education opportunities at an international caliber as well as a wealth of knowledge and experience, Turkey offers scholarships to international students from all over the world to study in the most prestigious universities in Turkey.

Türkiye Scholarships is a government-funded, competitive scholarship program, awarded to outstanding students to pursue full-time or short-term program at the top universities in Turkey.
Türkiye Scholarships aims to build a network of future leaders committed to strengthening cooperation among countries and mutual understanding among societies. 

Türkiye’deki seçkin üniversitelerde burslu eğitim almak isteyenler için Türkiye Bursları 2019 yılı başvuruları 15 Ocak 2019 tarihinde başladı. Başvurular 15 Ocak–20 Şubat 2019 tarihleri arasında www.turkiyeburslari.gov.tr adresinden yapılacaktır. 

Adayların, başvuru için gereken bilgi ve belgeleri başvuru sistemi üzerinden yüklemesi gerekmektedir.

Başvurular lisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere tüm düzeylerde alınacaktır.

Ankara Üniversitesi TÖMER 22 Ocak - 18 Şubat 2019 tarihleri arasında Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı düzenliyor.

Programa Türkçeyi yabancı dil olarak öğretmeyi hedefleyen üniversite mezunları ya da üniversitelerin son sınıf öğrencileri başvurabiliyor. Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.

Programı başarıyla tamamlayan adaylar Ankara Üniversitesi TÖMER Müdürü imzalı "Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifikası" almaya hak kazanır.

Scroll to top