Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından 2019 yılı Ocak ayı itibarıyla verilecek olan eğitim ve araştırma bursu başvuruları 14-23 Kasım 2018 tarihleri arasında alınacaktır.

Başvurular E-Devlet - www.turkiye.gov.tr adresinde yer alan e-Hizmetler bağlantısında bulunan Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu başlığı altındaki uygulamadan yapılacaktır.

Bursunun devam etmesini isteyen lisans öğrencilerinin dilekçeleriyle birlikte diğer evraklarını posta yoluyla Türk Dil Kurumu Başkanlığı Atatürk Bulvarı No.: 217 06680 Kavaklıdere/ANKARA adresine ulaştırmaları gerekmektedir. Bu öğrencilerin e-devlet üzerinden yapılan başvuruları dikkate alınmayacaktır.

2019 YILI YURT İÇİ LİSANS EĞİTİM BURSU İLANI
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu tarafından; sosyal ve beşerî bilimler alanında ülke için öncelikli konularda uygulanacak projelere  atılacak lisans öğrencilerine yurt içi eğitim bursu verilecektir. Burs verilecek lisans programlarına ilişkin tabloya bu bağlantı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 

2019 YILI YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA EĞİTİM BURSLARI İLANI

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesindeki Atatürk Araştırma Merkezi, Türk Dil Kurumu, Türk Tarih Kurumu ve Atatürk Kültür Merkezi tarafından; Bütünleşik Bilgi Sistemi dâhilinde, kendi çalışma alanlarıyla ilgili veya sosyal ve beşerî bilimler alanında ülke için öncelikli konularda hazırlanacak projelere katılan, tez konularını bu projeler çerçevesinde belirleyen yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yurt içi eğitim bursu verilecektir. Burs türleri, alanları, tez konuları ve sayılarına ilişkin bilgilere  bu bağlantı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Yorum ekle


RizVN Login
Scroll to top